دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۴۳۴۶
گزارشگر : ۹۱

جمع آوری 318 میلیون تومان کمک‌های‌مردمی سیستان و بلوچستان از طریق روش‌های نوین

(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۵۸

در شش ماهه نخست سال‌جاری کمک‌های مردمی استان سیستان و بلوچستان از طریق روش‌های نوین و الکترونیکی 318 میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به تشریح عملکرد نقدی درآمدهای ussd کمیته امداد این استان در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمود میرامامی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: رویکرد‌مردمی شدن امور خیر و انجام آن از طریق توسعه و استفاده بهینه از فن‌آوری‌های نوین و الکترونیکی اولویت مهم این نهاد بوده و در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: به منظور نهادینه‌سازی پرداخت صدقات از طریق مشترکین به جای جمع‌آوری صدقات ، بهبود روش‌ها و صرفه‌جویی در هزینه‌ها بخشی از وجوه صدقات از طریق روش‌های نوین و الکترونیکی با اطلاع رسانی مناسب در سطح استان برای رفع نیازهای اساسی نیازمندان به مصرف رسیده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این زمینه عملکرد استان سیستان و بلوچستان در شش ماهه نخست سال جاری 48 میلیون و 680 هزار تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 126 درصدی را نشان می دهد.

میرامامی با اشاره به اینکه در سال گذشته میزان کمک های نقدی مردم نیکوکار این استان از طریق سامانه الکترونیکی ussd 21میلیون تومان است، یادآور شد: همچنین 24 اداره کمیته امداد شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان دارای رشد عملکرد یک درصدی و 2800 درصدی در زمینه کمک رسانی به نیازمندان از طریق روش‌های نوین هستند.

وی اعلام کرد: به منظور ترویج و نهادینه کردن روش‌های نوین و الکترونیکی جمع آوری کمک‌های مردمی و صدقات، صندوق های کوچک و متوسط، جشن نیکوکاری و عاطفه ها را به سمت پرداخت از طریق درگاه‌های جاری این نهاد از قبیل صدقه پیامکی، سامانه الکترونیکی #054*8877*، تلفن گویا، اپلیکشن های بانکی برنامه ریزی شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: روش پرداخت الکترونیکی قابلیت تفکیک کمک‌های مردمی به صورت استانی و شهرستانی دارد و مبالغ واریزی در سرفصل های مختلف کمک به نیازمندان و مددجویان منظور می شود.

وی گفت: در حال حاضر روش‌های الکترونیکی #054*8877* و سامانه الکترونیکی، اپلیکیشن سکه و پرداخت‌های اینترنتی به صورت استانی بوده و مبالغ آن با لحاظ کردن نیت خیران برای رسیدگی به امور نیازمندان مصرف می شود.

میرامامی افزود: در این رابطه با اطلاع رسانی‌های لازم و درج کدهای ussd  در سربرگ‌های اداری و مکاتبات خارج از سازمان، تهیه استند ، بروشور ، بیلبوردهای تبلیغاتی، تلویزیون شهری، تراکت کد ussd  و کمپین تبلیغاتی توسعه روش‌های نوین در شهرستان ها نسبت به ترغیب و تشویق آحاد جامعه اقدام لازم صورت گرفته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید