دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۴۲۸۳
گزارشگر : ۹۱
در شش ماهه نخست سال‌جاری انجام شد

اجرای 608 طرح عمرانی برای مددجویان سیستان و بلوچستان

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۴

در شش ماهه نخست سال جاری 134 مسکن مددجویی تحویل و کمک به 474 واحد در زمینه تعمیر، ساخت مسکن روستایی، مسکن شهری، مسکن نیمه تمام روستایی و شهری و بهسازی سرویس بهداشتی در حال اجرا است.

مدیرمسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به تشریح برنامه‌های این حوزه در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید نجفی، مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه‌‌های این نهاد کمک به خرید و ساخت مسکن برای مددجویان، تعمیر، تکمیل و بازسازی منازل جامعه مددجویی، تامین مسکن طرح بازگشت به روستا و بازسازی سرویس های بهداشتی است.

وی افزود: در این زمینه طی شش ماهه نخست سال جاری 608 فعالیت عمرانی در مناطق عادی و محروم استان سیستان و بلوچستان تحویل و در حال اجرا بوده که از این تعداد 134 واحد مسکونی واگذار و 474 واحد در دست اقدام است.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این رابطه 19 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و 89 میلیون تومان از محل صدقات پرداختی مردم نیکوکار این استان پیش بینی شده است.

نجفی با بیان اینکه ساخت 13 واحد مسکونی روستایی و 31 مسکن شهری در حال اجرا است،  یادآور شد: در این مدت 77 واحد مسکونی در مناطق غیر محروم و 57 واحد در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان  تعمیر و بازسازی شده است.

وی اعلام کرد: برای ساخت هرکدام از این واحدها در مجموع 30 میلیون تومان با مشارکت مددجو، وام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و اعتبارات عمرانی این نهاد هزینه شده است.

مدیرمسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: اولویت ساخت مسکن مددجویان پس از بررسی استحقاق مددجویان توسط حوزه حمایت و سلامت خانواده این نهاد با افراد فاقد استطاعت مالی برای تامین سهم آورده، فاقد حامی، خانوارهای عائلمند و پرجمعیت است.

نجفی افزود: سال گذشته خرید و ساخت 192 مسکن شهری، 921 مورد تعمیرات، 350 مورد بهسازی مسکن روستایی، 148 مورد تکمیل خانه های نیمه تمام شهری مددجویان، 56 مورد تکمیل خانه های نیمه تمام مددجویان مناطق روستایی و دو مورد ساخت مسکن برای مددجویانی که از شهر به روستا  مهاجرت کردند، انجام شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید