دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۲۹۱۰
گزارشگر : ۹۱

فعالیت 613 مددجو در بخش کشاورزی و صنایع دستی سیستان و بلوچستان

(پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷) ۰۹:۳۵

613 مددجو و مجری طرح‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در زمینه‌های مختلف شغلی مانند کشاورزی، دام‌‌پروری، خدمات صنایع دستی، شیلات و حمل و نقل این استان فعالیت دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گزارشی از اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی این نهاد در سه ماهه نخست سال جاری ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: اشتغال‌زایی مستقیم 613 مددجو تحت حمایت در سطح مناطق روستایی و شهری این استان ثمره اجرای طرح های اشتغال و خودکفایی این نهاد است.

وی افزود: مجریان طرح‌های اشتغال این نهاددر قالب خانواده و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت های فکری، عاطفی، مالی و علاقه و استعداد  و تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد در مناطق مختلف استان به ویژه در محل سکونت نقش به سزایی در ایجاد اشتغال دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری هشت میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان متقاضی پرداخت شده است، ادامه داد: این طرح ها نسبت به سه ماه نخست سال گذشته 100 درصد از لحاظ تعداد طرح و 198 درصد میزان تسهیلات پرداختی رشد داشته است.

پودینه یادآور شد: درحال‌حاضر تعداد زیادی از مددجویان با عضویت در طرح‌های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی این نهاد و تولید محصولاتی مانند قالی، سوزن دوزی، پارچه های دست بافت، حصیر و سفال به درآمد زایی دست یافته‌اند و همین امر عامل مهمی در بهبود وضعیت زندگی و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 306 طرح اشتغال‌زایی با اعتبار دو میلیارد و 795 میلیون تومان اجرا شده است، اعلام کرد: تفاهم نامه همکاری این نهاد و پارک علم و فناوری استان سیتان و بلوچستان تنظیم و در دست اقدام است تا با کمک موسسات کاریابی و شرکت ها زمینه اشتغال جامعه مددجویی در طرح‌های جدید و دانش بنیان توسعه یابد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: همچنین در صورت اینکه کارفرما و شرکت‌های عضو  پارک علم و فناوری این استان از مددجویان و فرزندان مددجو استفاده کنند بسته‌های تشویقی و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به مدت دو سال به آنها تعلق خواهد گرفت.

پودینه گفت:  توجه ویژه به مشاوره شغلی، آموزش، پرداخت تسهیلات کاملا اشتغال زایی، کاریابی، نظارت، بیمه حوادث طرح ها، کمک در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی در تمامی مراحل قبل، حین و پس از اجرای طرح‌های اشتغال در سرلوحه برنامه‌های توانمندسازی قرارداشته است .

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید