دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۱۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۲۸۹۲
گزارشگر : ۹۱

اعتبار 7 میلیارد تومانی برای مقاوم‌سازی مسکن مددجویان سیستان و بلوچستان

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۱۳

امسال وام مقاوم سازی سه میلیاد و 240 میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه و چهار میلیارد و 320 میلیون تومانی در قالب کمک بلاعوض به مددجویان ساکن مناطق شهری این استان پرداخت می شود.

مدیردفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به تشریح جزئیات اجرای طرح مسکن روستایی و شهری این نهاد در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید نجفی، مدیر دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح مسکن روستایی شامل مددجویانی که پرونده تحت حمایت آنها در مناطق روستایی ثبت شده و فاقد مسکن یا دارای مسکن غیرقابل سکونت بوده، است.

وی افزود: باتوجه به تاکید دفتر مرکزی به منظور استفاده مددجویان مناطق روستایي فاقدمسکن از تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس اولویت‌های حوزه حمایت و سلامت خانواده و سهمیه‌های اختصاص یافته به حوزه مسکن و ساختمان این نهاد برای تکمیل واحدهایی که از این تسهیلات استفاده کرده اما تکمیل و به بهره‌برداری نرسیده مبالغی به شکل تسهیلات قرض الحسنه و کمک بلاعوض پرداخت می شود.

مدیر دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه  خرید و ساخت مسکن براساس اولویت‌بندی مددجویان واجد شرایط انجام می‌شود، ادامه داد:  باتوجه به اعلام سرانه کمک سرفصل‌های عمرانی در هر سال از سوی دفتر مرکزی رقم کمک متغیر بوده به طوری‌که بسته به مراحل ساخت مسکن مددجویان از یک حداکثر تا حداقل کمک را شامل می شود.

نجفی بابیان اینکه سال جاری مبلغ کمک بلاعوض این نهاد در مناطق روستایی حدکثر 15 میلیون تومان است، یادآور شد: سرانه پیش‌بینی شده کمک به خرید و ساخت مسکن مددجویان براساس دستورالعمل خدمات مسکن مددجویی و متناسب با جامعه هدف مشخص شده است.

وی اعلام کرد: برنامه‌های سال جاری در بخش مسکن شامل انعقاد تفاهم نامه ساخت 800واحد مسکن روستایی با همکاری این نهاد و سپاه، خرید و ساخت 216 واحد مسکن شهری،914 مورد تعمیرات منازل مددجویی و 220 واحد بهسازی سرویس بهداشتی است.

مدیر دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: سال گذشته 224 واحد مسکن شهری خرید، هزار و 254 مورد تعمیرات منازل مددجویان ساکن مناطق شهری و روستایی و تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی از محل اعتبارات عمرانی این نهاد انجام شده است.  

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۴۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید