دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۲۸۷۴
گزارشگر : ۹۱
با هدف رفع مشکلات مددجویان انجام می‌شود

تخصیص 100 درصد اعتبارات مناطق محروم و مرزی سیستان و بلوچستان

(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۸

سال‌جاری با هدف رفع مشکلات مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزی صد درصد اعتبارات این مناطق تخصیص داده می شود.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان زابل با حضور در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی این شهرستان گزارشی از اولویت‌دهی برنامه‌های این نهاد به مناطق محروم این استان در سال جاری ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وحید نجفی، قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: امسال با توجه به موضوع خشکسالی صد درصد اعتبارات مناطق محروم و مرزی این استان تخصیص داده می شود.

وی افزود: همچنین در این رابطه کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اختیار دارد 30 درصد اعتبار مناطق عادی بدون ضریب محرومیت را به مناطق محروم و مرزی این استان اختصاص دهد.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: خوشبختانه امسال 20 درصد سرانه مددجویان مناطق محروم و مرزی نسبت به سایر مددجویان مناطق عادی بیشتر است.

نجفی یادآور شد: باهدف جذب بهینه اعتبارات کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان نسبت به اولویت بندی فعالیت ها اقدام و تلاش جدی و برنامه‌ریزی همه جانبه به منظور تخصیص به موقع اعتبارات به این استان و شهرستان‌های تابعه معمول شده است.

وی اعلام کرد: روند تدوین و تنظیم بودجه بر مبنای ضوابط و الزامات اجرایی بودجه سال جاری برای ارایه خدمات مطلوب و مناسب به مددجویان است. همچنین تمام درآمدهای حاصل از کمک های مردمی به فعالیت‌های توانمندسازی نیازمندان اختصاص می یابد.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار  در صورت ازدواج مجدد از کمک هزینه جهیزیه و ودیعه مسکن بهره مند خواهند شد، افزود: تحکیم بنیان خانواده و رسیدگی به مشکلات دختران و پسران در آستانه ازدواج اولویت اصلی این نهاد است که بر همین اساس ارائه کمک هزینه جهیزیه و بسته‌های تشویقی را دستور کار قرار داده است.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۲۷۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید