دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۲۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۲۸۴۱
گزارشگر : ۹۱

می خواستم بچه‌ها سقفی برای زندگی داشته باشند

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۲۹

خانوارهای نیازمند علاوه بر داشتن مسائل و مشکلات اجتماعی مشکل یافتن خانه مناسب یکی از عمده مشکلات آنها است تا در فصل سرما خانه‌ای گرم داشته باشند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عصمت محمدقاسمی سال 55 در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود و با  هفت نفر در یک خانه 50 متری زندگی می کنند.

خانواده آنها به علت فقر شدید مالی به روستا مهاجرت کردند آن زمان یک خوهر و دو برادر بودند. هفت ساله بود که مادرش فوت کرد و مسئولیت اداره‌ی خانواده را به عهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه به علت نداشتن امکانات مالی با وجود سن کمی که داشتم احساس کرد دیگر وقت آن رسیده است که نان آور خانواده باشد، گفت: پدرم در زمان حیاتش همسر دیگری داشت که بعد از فوت مادرم به خاطر شرایط خاص زندگی با نامادری که همیشه ما را اذیت و آزار داد و حتی از خانه بیرون انداخت زندگی کردیم اما چند سال بعد به دلیل مشکلات زیاد به خانه برادر بزرگم رفتم.

محمدقاسمی ادامه داد: از آنجایی که تن به ازدواج اجباری دادم و نمی دانستم که خود را از چاله به درون چاه خواهم انداخت ازدواج کردم و بعد از دو هفته از ازدواج خود متوجه شدم که همسرم بیمار است و توانایی کار کردن ندارد.

وی یادآور شد: سپس بعد از چهار ماه از خانواده همسرم جدا شدم و در شهر صبح و بعداظهر سرکار می‌رفتم و نظافت منازل مردم را به عهده داشتم و اکنون که 18 سال از ازدواج ما می گذرد سه فرزند دارم که دو دختر و یک پسر هستند.

محمدقاسمی افزود: باتوجه به اینکه بر اثر فشار زندگی و کار در منازل، مشکلات مالی، مستاجر بودن و همچنین نداشتن امکانات اولیه برای فرزندانم دچار بیماری قلبی شده ام،دیگر کار کردن در منازل کمتر شده و زندگی فرزندانم به مخاطره افتاده است.

وی گفت: نمی توانم اجاره خانه خود را پرداخت کنم و الان از یک طرف چهار ماه اجاره خانه ام عقب مانده و از طرف دیگر امرار معاش اعضای خانواده را نمی توانم فراهم کنم البته در این چند سال هم پس اندازی نداشتم که بتوانم جایی دیگر را اجاره کنم.

محمدقاسمی افزود: سال جاری یک قطعه زمین از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ما تحویل شد که چون سرپرست خانواده هستم هزینه ساخت و سازش را ندارم و اگر هزینه ساختش را فراهم نکنم بنیاد مسکن زمین را از ما تحویل می گیرد و دیگر جایی برای زندگی نداریم.

وی گفت: نمی دانم دیگر از کجا معاش خانواده را تامین کنم چگونه پوشاک آنها را فراهم کنم و یا اجارزه خانه‌ام را پرداخت کنم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۷۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید