دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۲۸۲۹
گزارشگر : ۹۱

درآمد 21 میلیون تومانی مددجوی کمیته امداد از فروش فرآورده های دامی

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۱

مددجو موفق کمیته امداد شهرستان نیمروز آغاز کارش با استفاده از تسهیلات 15 میلیون تومانی این نهاد و آورده شخصی طرح گاوداری اجرا کرد و معمولا سالانه 21 میلیون تومانی از فروش فرآورده های لبنی و گوشت کسب درآمد می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اشتغال های کوچک و خانگی یکی از مهم ترین راهکارهای ایجاد اشتغال بوده و تاثیرپذیری این طرح ها در تولید ناخالص ملی و برای تحقق اقتصاد مقاومتی کاملاً مشهود است.

توسعه کسب و کارهای خرد مانند طرح‌های صنایع دستی، انواع محصولات باغی و زراعی، دام پروری، خدماتی، حمل و نقل و شیلات علاوه بر درآمدزایی زمینه ساز اشتغال زایی در مناطق شهری و روستایی است.

پرویز پودینه بحری یکی از مددجویان موفق طرح خودکفایی و اشتغال زایی این نهاد بوده که پرورش دهنده 20 گاو و گوساله گوشتی در شهرستان نیمروز است.

وی با اشاره به نحوه ورودش به عرصه گاوداری گفت: شغل پدرم گاوداری بود که باعث شد کم کم به این شغل علاقمند شوم تا اینکه زمان گذشت و پس از فوت پدرم مشغول تحصیل یا کسب مهارت های ورود به بازار کار شدم، ابتدا مشغول صیادی اما سپس خیلی علاقه  داشتم به حرفه اجداد خود یعنی تولید کننده گوشت بپردازم. و من تصمیم گرفتم خودم گاوداری راه اندازی کنم.

وی افزود: در این زمینه با مراجعه به کمیته امداد و مشاوره در زمینه وام خودکفایی از تسهیلات استفاده کردم به طوری که با پیگیری و نظارت این نهاد در طرح خود  موفق هستم.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان نیمروز با اشاره به اینکه تلاش و پشتکار، توکل برخدا و حمایت کمیته امداد از عوامل موفقیتم است، ادامه داد: شروع کارم با سه گاو بود اما با توسعه کارم در گاوداری و افزایش تعداد گاوها از سه فرزند پسرم و دو نفر جوان جویای کار نیز کمک گرفتم الان با هم کار پرورش گاو شیری در دو نوبت صبح و عصر انجام می دهیم.

پودینه با اشاره به اینکه از فروش شیرهای این گاوها و تولید پنیر، روغن و کشک کسب درآمد می کنم، ادامه داد: هم اکنون وضعیت گاوداری موجب شد در روز 50 کیلو شیر تولید شود که این شیر را کارخانه شیر خریداری می کند. همچنین  فرآورده های دامی علاوه بر تامین نیاز شهروندان نیمروزی و با همکاری کارخانه های تولید لبنیات به شهرستان های مجاور صادر می شود.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان نیمروز افزود:ابتدا حداقل سرمایه ام برای شروع کار، 15 میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد، 55 میلیون تومان آورده خودم بوده و الان سرمایه فعلی طرح 80 میلیون تومان است. از درآمدم راضی هستم به طوری که با این درآمد کمک خرج مایحتاج مادر و خانواده خود هستم.

پودینه با اشاره به چشم انداز آینده شغلی خود گفت: درحال حاضر میانگین درآمد ماهانه مزرعه پرورش گاو شیری با کسر هزینه های جاری مانند آب و برق ماهانه یک میلیون و 800 هزارتومان است و امیدوار هستم با حمایت این نهاد در آینده بتوانم طرح گاوداری  را توسعه دهم . 

وی افزود: بالا بردن اعتماد به نفس،  بالا بودن انگیزه کاری،  موفق بودن در جامعه از جمله  آثار غیر اقتصادی بعد از ایجاد اشتغال بر زندگی خانواده من است.

این مددجوی موفق کمیته امداد شهرستان نیمروز گفت: همچنین باید دولت به جوان‌ها کمک کند البته با تلاش، همت، توکل برخدا و حمایت کمیته امداد می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و در مسیر موفقیت گام برداشت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید