دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۲۷۶۹
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد

شرکت مددجویان سیستان و بلوچستان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۵۹

سال جاری دانش آموزان و دانشجویان تحت‌حمایت به صورت الکترونیکی و مکتوب در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان گزارشی از آخرین وضعیت مددجویان این نهاد ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: تشکیل کارگروه جشن رضوی توسط کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شده تا در نهایت اقدام موثری در دهه کرامت صورت پذیرد.

وی افزود: هم اکنون 102 هزار خانوار با جمعیت 230 هزار نفر شامل 28 هزار دانش آموز و چهار هزار دانشجو از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند و در واقع یک ظرفیت خوبی برای حضور آنها در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: باتوجه به پایین بودن سرانه مطالعه در سطح کشور، اداره کل کتابخانه‌های این استان می‌بایست با ارائه برنامه شرایط را برای حضور دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت فراهم کرده تا در نتیجه به سمت کتابخوانی و مطالعه هدایت شوند.

عبادی یادآور شد: تعداد زیادی دانش آموز و دانشجو تحت حمایت این نهاد بوده که اداره کل کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان می توانند با تعریف متولی ویژه کتابخوانی، در طول سال از این ظرفیت استفاده کنند.

در ادامه این دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سیستان و بلوچستان گفت: هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از یکم تیرماه سال جاری شروع و شرکت در این مسابقه برای اقشار مختلف جامعه بدون محدودیت سنی است.

اسفندیار زیدآبادی  افزود: این مسابقات در دو مرحله الکترونیکی و مکتوب برگزار و شرکت‌کنندگان باید با مراجعه به کتابخانه های عمومی سطح این استان کتاب مورد نظر را دریافت و  پاسخنامه‌های خود را تا تاریخ 31 تیرماه 97 تحویل دهند.

 وی با اشاره به اینکه مهلت شرکت در مسابقه 31 تیرماه سال جاری است، یادآور شد: داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از 15 مرداد امسال شروع و نفرات برتر تجلیل خواهند شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید