دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۳۰۳
گزارشگر : ۶۷

سکونت 14درصد مردم سیستان‌وبلوچستان در مناطق محروم

(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۳۴

هم اکنون یک‌میلیون و 352 هزار و 185 نفر در استان سیستان و بلوچستان سکونت دارند که از این تعداد 14درصد در مناطق محروم با ضرایب شش تا 9 زندگی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مراسم جشن بزرگ امامت و ولایت ویژه خانواده بزرگ کمیته امداد با موضوع « غدیر محور اتحاد امت اسلامی» به تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت و اعلام گزارش عملکرد 5 ماهه نخست این نهاد در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا شهرکی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: دهه امامت و ولایت فرصت مناسبی برای ترویج و تبلیغ فرهنگ غنی غدیر و توسعه و تعمیق آموزه های علوی و سیرۀ حضرت امیرالمؤمنین (ع) است.

شهرکی یادآور شد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ازجمله فراخوان مقاله، خوشنویسی، قطعه ادبی(شعر و نثر)، نقاشی و سرود در موضوعاتی از قبیل غدیر، ولایت، امامت، امیرالمؤمنین(ع)، حکومت اسلامی و وحدت مسلمانان باهدف توسعه و تعمیق فرهنگ علوی و سیرۀ امام علی(ع) از دیگر برنامه‌های این نهاد به شمار می‌آید.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در بین مددجویان با اولویت دانش آموزان مقطع متوسطه و دانشجویان، مطرح کرد: نشست های معرفتی و آگاهی بخش نیز برای مددجویان در قالب برنامه های هیئت قمر بنی‌هاشم(ع) و طرح فلاح با  موضوعاتی مانند غدیر، امامت، ولایت، عرفه، قربان، مباهله، نزول آیۀ هل اتی، زیارت امین الله، انقلاب اسلامی در امتداد غدیر و خطبه غدیر برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان بابیان اینکه یکی دیگر از اقدامات کمیته امداد به‌منظور بهبود وضعیت زندگی خانواده‌ها و برطرف سازی بخشی از مشکلات مددجویان تحت حمایت پرداخت ماهیانه مبلغی به‌عنوان کمک‌معیشت است، افزود: در پنج‌ماهه نخست سال جاری 19 میلیارد و 411 میلیون و 106 هزار تومان به 103 هزار و 830 خانوار شهری و روستایی ارائه‌شده است.

شهرکی گفت: در طول سال علاوه بر پرداخت کمک‌معیشت به مددجویان، کمک‌هایی نیز در قالب خدمات عمرانی، ایجاد اشتغال، حمایت و سلامت، فرهنگی، درمانی، حقوقی، جهیزیه، و کمک‌های موردی به خانواده‌‌های غیر مددجو پرداخت می‌‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کمیته امداد توجه ویژه‌ای به مناطق محروم دارد، اعلام کرد: هم اکنون یک‌میلیون و 352 هزار و 185 نفر در استان سیستان و بلوچستان سکونت دارند که از این تعداد 14 درصد در مناطق محروم با ضرایب شش تا 9 زندگی می‌کنند.

انتهای پیام

 

 


تعداد بازدید : ۲۷۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید