دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۰۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۲۵۶
گزارشگر : ۶۷
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان:

پرداخت یک میلیارد تومان خسارت به مددجویان حادثه دیده

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۰۰

امسال یک میلیارد و 101 میلیون به خانوارهای روستایی تحت حمایت کمیته امداد سیستان و بلوچستان که واحدهای مسکونی آنها در آتش سوزی و سیل اخیر آسیب‌دیده پرداخت‌شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به ارائه گزارشی از عملکرد پنج‌ماهه بیمه حوادث مددجویان و اعلام خدمات ویژه ارائه‌شده به مناطق محروم در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسماعیل بذرافشان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان، گفت: بیمه حوادث یکی از اقدامات این نهاد برای کاهش مشکلات جامعه مددجویی در وقوع حوادث طبیعی و جبران خسارت های آن است.
 
وی افزود: با تلاش کارشناسان این نهاد در پی وقوع سیل چند ماه گذشته و بررسی خسارت و آسیب‌های وارده به زمین‌های زراعی، باغات، دام‌ها  و مسکن مددجویان تحت حمایت حدود 960 میلیون تومان به خسارت دیدگان تعلق گرفت.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: هزینه خسارت‌ به منازل مسکونی، خطرحریق، انفجار و بلایای طبیعی به‌طور کامل به خانوارهای تحت حمایت ارائه می‌شود.

بذرافشان با اشاره به پرداخت خسارت بلایای طبیعی شامل سیل و طوفان به هزار و 137 خانوار تحت حمایت، مطرح کرد: پس از وقوع سیلاب و وارد شدن خسارت به خانه‌های مسکونی مددجویان در شهرستان‌های جنوب استان همچون ایرانشهر و نیکشهر در مرحله نخست تسهیلات بلاعوض و کمک‌های موردی برای خرید اقلام ضروری موردنیاز این افراد و خانوارهای غیر مددجو به‌ویژه در روستاها اختصاص‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه141 میلیون برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از آتش‌سوزی در اختیار مددجویان قرارگرفته است، گفت: درمجموع از محل دریافتی بیمه و کمک‌های کمیته امداد یک میلیارد و 101 میلیون برای جبران خسارات وارده ناشی از سیل و آتش‌سوزی به  منازل مددجویان آسیب‌دیده پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان بابیان اینکه تأمین حداقل اقلام ضروری زندگی ساکنان مناطق محروم با ضریب بالای محرومیت در اولویت کمیته امداد است، یادآور شد: تاکنون با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته زمینه خرید یک هزار لوازم سرمایشی شامل پنکه، 468 دستگاه کولرآبی و 480 دستگاه یخچال فراهم  و در دو مرحله بین نیازمندان استان توزیع‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه ارائه خدمات ویژه به مناطق محروم تا پایان سال جاری با گستردگی بیشتر ادامه دارد، افزود: همچنین  15 دستگاه کولرگازی، هفت هزار و شش مخزن ذخیره آب در مرحله اول و یک هزار و 400 تانکر در مرحله دوم در اختیار مددجویان قرارگرفته است.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۴۶۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید