دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۲۱۴
گزارشگر : ۶۷

کمک ویژه به کودکان دچار سوءتغذیه مناطق محروم سیستان‌و‌بلوچستان

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۴

امسال 349 میلیون و 320 هزار تومان با هدف کمک ویژه به کودکان دچار سوء تغذیه ساکن در ضرایب بالای محرمیت استان سیستان و بلوچستان تخصیص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گزارشی از اجرای برنامه حمایتی توزیع سبدغذایی میان کودکان دچار سوء تغذیه این استان در سال جاری ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا شهرکی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برنامه مشارکتی حمایتی بهبود وضع تغذیه کودکان دچار سوء تغذیه با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اجرا شده است، گفت: عوارض سوءتغذیهدر کودکان زیر شش سال  شامل کم وزنی، لاغری و کوتاه قدی، کمبود ریزمغذی‌ها به ویژه ید، آهن و  کلسیم است. به طوری که عدم توجه به این کودکان عوارض متعدد از جمله اختلال رشد جسمی و تکامل مغزی، کاهش بهره هوشی افزایش موارد ابتلا به بیماری ها و پوکی استخوان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه شناسایی کودکان مبتلا به سوء تغذیه از سوی شبکه بهداشت و درمان در سطح شهرستان های مختلف استان انجام می شود، افزود: کمیته امداد در این زمینه پس از تحلیل اطلاعات وضعیت بهداشتی و درمانی افراد اقدام به توزیع بسته های غذایی میان هر خانوار دارای کودک مبتلا به سوء تغذیه می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر 12 هزار کودک دچار سوء تغذیه از خدمات بهداشتی و درمانی کمیته امداد بهره مند هستند، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری پنج میلیارد و 29 میلیون  تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال خانواده‌های نیازمند ارائه می شود.

شهرکی یادآور شد: همچنین کودکان برخوردار از سبدغذایی در مناطق محروم علاوه بر سبد متعارف به ارزش 72 هزار و 400 تومان از سبد کمک ویژه مناطق محروم به ارزش 47 هزار و 600 تومان نیز برخوردار هستند.ارزش کلی هر سبدغذایی ویژه کودکان مبتلا به سوء تغذیه در مناطق محروم 120 هزار تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اولویت توزیع با کودکان ساکن در مناطق دارای ضریب محرومیت بالاتر است، مطرح کرد: امسال سهمیه استان سیستان و بلوچستان نزدیک به 70 درصد بیشتر از سرانه مناطق عادی تعیین شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید