دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۴:۵۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۲۰۱
گزارشگر : ۶۷

توزیع نذورات عید قربان بین 2 هزار مددجوی زهکی

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۱۴:۵۶

امسال مردم نیکوکار شهرستان زهک بیش از 190میلیون تومان گوشت قربانی به مددجویان تحت حمایت اهدا کردند.

مدیر کمیته امداد شهرستان زهک برنامه های اجرایی کمیته امداد این شهرستان را در عید سعید قربان سال جاری تشریح کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا قنبری، مدیر کمیته امداد شهرستان زهک، گفت: طرح نذر و قربانی کمیته امداد طرحی ملی است که نتیجه آن شناسایی ظرفیت های موجود جامعه برای کاهش آلام نیازمندان و  فرهنگ سازی و اعتماد بیشتر برای توزیع گوشت قربانی در محلات است.

وی افزود: با توجه به اینکه کودکان دچار سوءتغذیه، ایتام و سالمندان تحت حمایت کمیته امداد قدرت مالی برای تهیه گوشت قرمز را ندارند نذورات مردم در عید سعید قربان با اولویت این قشر توزیع می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان زهک با اعلام اینکه براساس آمار اولیه 190 میلیون تومان نذورات قربانی در شهرستان زهک دریافت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است افزود:قربانی های مردم و خیران بین دو هزار مددجوی شهرستان زهک توزیع شده است.

قنبری با اشاره به اینکه تمام نذورات جمع‌آوری در نرم افزار جامع مشارکت های مردمی ثبت شده است گفت: نذورات غیر نقدی مردم در روز عید میان نیازمندان توزیع شد. همچنین با مبالغی که به حساب این نهاد واریز شد گوشت گرم تهیه و در سریع‌ترین زمان میان جامعه هدف توزیع می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان زهک با اشاره به اینکه امسال به منظور اجرای برنامه عید قربان به دستورات فقهی مذاهب مختلف شیعه و اهل سنت و فرهنگ منطقه توجه ویژه شده است، افزود: رویکرد اصلی در این طرح مشارکت دادن گروه های مختلف مذهبی، تحقق انتظارات و توقعات جامعه و ارزیابی، نظارت و نظر سنجی از مردم در زمینه عید قربان است.
 
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۳۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید