دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۱۴۵
گزارشگر : ۶۷
فرماندار ویژه شهرستان چابهار خبر داد

واگذاری زمین به مددجویان حاشیه شهر چابهار

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹

امسال با مشارکت فرمانداری و کمیته امداد زمین هایی برای ساخت مسکن مددجویان حاشیه نشین شهرستان چابهار واگذار می شود.

فرماندار ویژه شهرستان چابهار در کارگروه تامین مسکن مددجویان کمیته امداد (12 شهریورماه) به تشریح برنامه های ساماندهی مناطق حاشیه شهر و سکونتگاه های غیر رسمی این شهرستان در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ایوب درویشی، فرماندار ویژه شهرستان چابهار با اشاره به اینکه وجود حاشیه نشینان و سکونتگاه های غیررسمی دغدغه اجتماعی مهمی است، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده آمادگی آن را داریم تا با فراهم کردن مکان مناسب، زمین را به صورت رایگان در اختیار مددجویان قرار دهیم و البته زیرساخت های آن را نیز آماده و در قالب اجرای طرح مشارکتی با این نهاد اقدام به ساخت مسکن استاندارد برای آنان کنیم.

وی با اشاره به اینکه وجود نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد به علت حجم مراجعات نیازمندان که بر این اساس طلاق، اعتیاد، بیکاری، دختران بازمانده از ازدواج و مهاجرت از مهمترین مشکلات این افراد بوده، بیش از پیش قابل مشاهده است،افزود: هم اکنون جمعیت زیادی تحت پوشش کمیته امداد بوده به طوریکه این نهاد علاوه بر تامین معیشت خانواده ها، در بعد فرهنگی و آموزشی نیز برنامه های غنی و مفیدی را در دستور کار قرار داده است.

فرماندار ویژه شهرستان چابهار با بیان اینکه وضعیت فعلی حاشیه شهر و سکونتگاه های غیر رسمی قابل قبول و زیبنده شهرستان چابهار با این چشم انداز و نقشی که برای این شهرستان در بعد ملی طراحی شده نیست، ادامه داد: هم اکنون جمعیت شهرستان چابهار 120 هزار نفر بوده که اغلب جمعیت نیازمند این شهرستان تحت حمایت کمیته امداد بوده و یا در وضعیت مددخواهی قرار دارند.

درویشی ادامه داد: ساماندهی مناطق حاشیه شهر جزء برنامه های اساسی دولت در سطح ملی بوده و ما هم روزانه با طراحی الگوها و طرح های استانی و شهرستانی از این فرصت استفاده کرده تا در نهایت مشکلات ساکنان حاشیه نشین در یک دوره کوتاه مدت مرتفع شود.

وی با اشاره به آماده سازی زمین و ارایه خدمات عمرانی به مددجویان کمیته امداد تا پایان سال جاری، یادآور شد: امسال در شهرستان چابهار به مددجویان حاشیه شهر تا 250 متر زمین مسکونی اهدا می شود که در جهت ساخت مسکن با مشارکت خیران و پرداخت تسهیلات گام خوبی به شمار می رود.

وی مطرح کرد: در حقیقت ساماندهی کاربردی مسکن علاوه بر توانمندسازی مددجویان باعث توانمندی آموزشی، بهداشتی اجتماعی و فرهنگی آنان نیز می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید