دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۴:۱۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۱۰۵
گزارشگر : ۶۷
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:

طرح جامع توانمندسازی مددجویان باید بومی باشد

(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۴:۱۲

طرح جامع توانمندسازی مددجویان استان سیستان و بلوچستان باید با توجه به شاخص‌های فقر و آسیب‌های اجتماعی این منطقه در دو بخش استان و شهرستان تدوین شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری کمیته امداد دیروز(11 شهریور ماه) به ارائه گزارشی از جزئیات طرح جامع توانمندسازی مددجویان و کمک به رفع مشکلات خانوارهای نیازمند در مناطق روستایی و حاشیه شهر این استان پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: تغییر مدیریت در کمیته امداد موجب شده است فعالیت‌های این نهاد با دیدگاه کارشناسی انجام شود تا درنهایت بستر توانمندی اجتماعی خانوارهای نیازمند فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه باید طرح‌های فقرزدایی و حمایتی در شهرستان چابهار براساس طرح جامع توانمندسازی نیازمندان اجرا شود تا ارائه خدمات بر اساس سطح‌بندی و نیازسنجی مشکلات جامعه هدف باشد افزود: همچنین با توجه به عمق محرومیت و آسیب‌های اجتماعی باید بسترسازی لازم برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت  در بخش شهرستانی و استانی فراهم شود.

یارمحمدی بابیان اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد ساخت مسکن برای نیازمندان است  گفت: این مهم در کمیسون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی نیز مطرح‌شده و نتایج مطلوبی نیز به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: مشکلات مسکن، اشتغال و فقر در شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان متفاوت است که امیدواریم نسخه جدیدی از طرح‌های کارشناسی در زمینه فقرزدایی برای استان اجرایی شود.

وی با اشاره به پراکندگی جمعیت و وسعت زیاد استان سیستان و بلوچستان گفت :با توجه به وجود اقلیم‌ها و مذاهب مختلف در استان  نیاز است کمیته امداد نسخه ویژه هر منطقه را با توجه به نیازمندی‌های آن تدوین کند.

در ادامه این جلسه عبدالغفور ایران نژاد، نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به نیازمندی شهرستان چابهار به ایجاد اشتغال پایدار و همسو با توانایی ها و موقعیت این شهرستان خواستار پرداخت وام های مناسب در زمینه صیادی و کشاورزی توسط کمیته امداد به مددجویان شد.

یو گفت:یکی از مطالبات مردم و مسئولان از کمیته امداد ،احداث مجتمع فرهنگی و ورزشی توسط این نهاد ویژه مددجویان ونیازمندان شهرستان است و البته زمین و امکانات اولیه آن نیز توسط مسئولان شهرستان در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید