دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار اعلام کرد

کمک 130 میلیون تومانی به مددجویان ساکن مناطق محروم چابهار

کمک 130 میلیون تومانی به مددجویان ساکن مناطق محروم چابهار
طی ده ماهه نخست سال‌جاری 130 میلیون تومان به مددجویان ساکن مناطق محروم و نیازمندان کمک شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار به تشریح بخشی از خدمات کمیته امداد این شهرستان در ده ماه نخست سال‌جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا گلزاری‌مقدم ، رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار گفت: سالجاری بیش از ۲۵ مورد انشعاب رایگان آب و برق به مددجویان شهری و روستایی اعطاء شده است.

وی افزود: تعداد بهره‌مندان از معافیت سربازی ویژه خانواده های تحت حمایت نیز ۲۲ نفر بوده که شامل فرزندان ایتام تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار یکی از اولویت‌های این نهاد را خودکفایی شغلی و مالی مددجویان بیان و در زمینه اقدامات صورت گرفته برای تحقق این مهم گفت: امسال بیش از ۱۱۶ مورد اشتغال از طریق پرداخت وام‌های خوداشتغالی و خود کفایی از محل منابع داخلی کمیته امداد و تسهیلات بانکی با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون تومان ایجاد شده است.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در حوزه حمایت‌های اجتماعی گفت: کمک به رفع سوء تغذیه۴۲۷ کودک زیر شش سال به صورت ماهانه به ارزش 202 میلیون تومان، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی 251 زن خودسرپرست با اعتبار 132 میلیون تومان ، ارتقاء شاخص‌های بهداشتی و فرانشیز خدمات درمانی برای ۶۸۵ نفر به ارزش ۳۰ میلیون تومان ، اعطاء کمک هزینه جهیزیه به ۲۸ نوعروس به مبلغ ۸۰ میلیون تومان ، ارایه کمک هزینه لوازم ضروری و کمک موردی ۴۵۴ نفر به ارزش 29 میلیون و 300 هزار تومان و ۱۹۷ مورد کمک‌های مختلف به ساکنان مناطق محروم به ارزش 130 میلیون تومان از جمله خدمات این نهاد در حوزه حمایت و سلامت خانواده این نهاد است.

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار ادامه‌داد: ارائه مشاوره به بیش از ۶۰ نفر ، پرداخت کمک هزینه تحصیلی 758 دانش آموز ، طلاب علوم دینی و دانشجویان با اعتبار 109 میلیون تومان و پرداخت هزینه پوشاک 685 مورد به ارزش ریالی37 میلیون تومان ازدیگر خدمات ارائه شده این نهاد به مددجویان است.

گلزاری‌مقدم با بیان اینکه تامین مسکن نیازمندان نیز از جمله اهداف اجتماعی این نهاد است، یادآور شد: تاکنون با بهره‌گیری از اعتبارات داخلی بیش از ۶ مورد کمک به ساخت مسکن با اعتبار 100 میلیون تومان و چهار مورد کمک به تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان به ارزش 17 میلیون و 200 هزار تومان در این بخش انجام شده است.

وی افزود: کمیته امداد شهرستان چابهار با دو هزار و 116 خانوار تحت حمایت به بیش از پنج هزار و 727  نفر انواع خدمات حمایتی را ارائه می کند.

انتهای پیام

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۴,۵۳۶
کد خبر : ۹۷

نظرات بینندگان

ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۲۸ Iran
0
0
0

سلام نظری نداریم نظرمون فقط قله وناامیدی


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید