دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان هامون اعلام کرد

افزایش سقف تسهیلات بانکی مددجویان تک خدمتی

افزایش سقف تسهیلات بانکی مددجویان تک خدمتی
امسال پرداخت وام اشتغال‌زایی بانکی به مددجویان تک خدمتی از 15 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

رئیس کمیته امدادشهرستان هامون گزارشی از برنامه‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد این شهرستان برای مددجویان تک خدمتی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر حاتمی مقدم، رئیس کمیته امداد شهرستان هامون گفت: با توجه به اینکه ریشه بسیاری از مشکلات، ناهنجاری‌های اجتماعی و فقر نهان و آشکار موجود در جامعه بیکاری بوده، معمولا سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی براساس تجربه، تخصص و وظایف مربوطه برنامه‌هایی را برای رفع این معضل ارائه می کند و در این بین کمیته امداد به دلیل سال‌ها تجربه برای توانمندسازی خانوار‌ها و اقشار نیازمند همواره به عنوان یکی از پیشگامان توسعه و ایجاد مشاغل جدید به ویژه مشاغل کوچک و خانگی مطرح بوده و در این راه موفقیت‌های مطلوبی را بدست آورده است.

وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات خوداشتغالی از محل بانک‌های عامل در سال‌جاری از 15 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافته است، افزود:در کنار تمامی خدماتی که به عموم مددجویان تحت حمایت ارائه می شود به تناسب نیاز و ضرورت اجرای طرح کسب و کار به صورت موردی وام اشتغال به مددجویان تک خدمتی از محل تسهیلات سیستم بانکی تا رفع مشکل متقاضی و ادامه آن در صورت استحقاق صورت می گیرد.

رئیس کمیته امداد شهرستان هامون ادامه داد: در این رابطه طرح‌های اشتغال‌زایی و خودکفایی براساس نیازسنجی و تعیین ظرفیت منطقه، بررسی سطح اشتغال مددجویان و علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان اجرا می شود تا آنها پس از فراگیری آموزش‌های مهارتی مانند فنی و حرفه ای و صنایع دستی بتوانند شغل موردنظر خود را ایجاد کنند.

حاتمی مقدم با اشاره به نداشتن توانایی مددجویان تحت‌حمایت در معرفی ضامن معتبر به بانک‌های عامل، ادامه داد: تعاملاتی میان بانک‌های عامل و کمیته امداد استان و حتی شهرستان با هدف تسهیل و تسریع در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت انجام شده تا بانک‌های عامل یک ضامن را از جامعه هدف این نهاد درخواست کنند.

وی اعلام کرد: همچنین در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های این نهاد به منظور ساماندهی و حمایت از طرح‌های اشتغال و دانش بنیان انجام شده تا در نهایت بستر توانمندسازی و خودکفا شدن خانوارهای مجری این طرح‌ها و همچنین طرح‌هایی که در آینده در دست اجرا بوده، فراهم شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان هامون با اشاره به حمایت عملی و کاربردی از کارآفرینان و فرزندان مددجوی تحت حمایت، یادآور شد: تشکیل کارگاه‌های تجمعی کوچک در روستاها برای مددجویان، ارائه آموزش‌های فنی و پرداخت تسهیلات به افراد شاغل در این کارگاه‌ها به ویژه زنان سرپرست خانوار از دیگر برنامه های این نهاد است. 

انتهای پیام


۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۴,۵۶۱
کد خبر : ۷۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید