دکمه موبایل منو

اخبار

مجتمع فرهنگی تربینی ریحانه النبی (س) کمیته امداد شهرستان زهک افتتاح شد

مجتمع فرهنگی تربینی ریحانه النبی (س) کمیته امداد شهرستان زهک افتتاح شد
مجتمع فرهنگی تربیتی شبانه روزی ریحانه النبی (س) کمیته امداد با هدف فراهم سازی زمینه تحصیل دانش آموزان تحت حمایت و ارتقاء فرهنگ قرآنی در شهرستان زهک افتتاح و به بهره برداری رسید

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی تربیتی و شبانه روزی ریحانه النبی (س) شهرستان زهک به تشریح برنامه های این حوزه در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد, سیدمحمدعلی حسینی ، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: عدم ترک تحصیل دانش آموزان و توانمندسازی آنها از وظایف اصلی این نهاد بوده و در این زمینه با توجه به جمعیت دختران این منطقه مجتمع فرهنگی تربیتی امام حسن مجتبی(ع) ویژه پسران به مجتمع فرهنگی، تربیتی و شبانه روزی ریحانه النبی(س) تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه مخاطبان شرکت کننده در مجتمع باید لزوماً از مددجویان مورد حمایت باشند، افزود: فراخوان اول قریب به 80 نفر دانش آموز تحت حمایت برای سال تحصیلی 98-97 در دو مقطع تحصیلی اول و دوم متوسطه ثبت نام کردند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: برنامه های متنوع تربیتی و مطالعاتی از جمله ارایه خدمات تحصیلی، کلاس های تقویتی، آموزش قرآن کریم، مهارت های زندگی، سبک زندگی اسلامی برای آنها طراحی و اجرا می شود.

حسینی یادآور شد: طراحی و برگزاری کلاس های فرهنگی تربیتی با بهره گیری از روحانیت برجسته با محورهای تفسیر موضوعی قرآن ، اخلاق اسلامی ، بصیرت سیاسی ، تاریخ ، مباحث اعتقادی و خانواده ، آسیب های اجتماعی ، اقتصاد مقاومتی،مسابقات کتاب و کتابخوانی، پاسداشت مناسبتهای ملی و مذهبی ، اوقات فراغت فرزندان مددجو با بهره گیری با همکاری این نهاد و  سایر دستگاه و برگزاری شوراهای 4 گانه نماز ، امر به معروف و نهی از منکر ، حجاب و عفاف و حقوق شهروندی از مهم ترین اقدامات حوزه فرهنگی کمیته امداد این استان است.

وی اعلام کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده و ارتباط و تعامل با دستگاه‌ها، نهادها و گروه‌های فرهنگی با هدف جلب مشارکت و جذب امکانات بستر مناسب برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت برای ادامه تحصیل فراهم شده است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: موفقیت دانش آموزان تحت حمایت در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آزمون های کنکور سراسری دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بیانگر اهمیت ویژه این نهاد به موضوع تعلیم و تربیت است

انتهای پیام


۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۵۸۶
کد خبر : ۷۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید