دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اداره ی شهر نوک آباد خاش

اجرای مرحله نخست محرومیت زدایی در 5 روستای نوک آباد

اجرای مرحله نخست محرومیت زدایی در 5 روستای نوک آباد
با هدف محرومیت زدایی از شهر نوک آباد در مرحله نخست 5 روستای بدون برق و امکانات ضروری زندگی این شهر انتخاب شده است.

رئیس کمیته امداد اداره ی شهر نوک آباد خاش گزارشی از  روستاهای محروم فاقد برق شهر نوک آباد خاش ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا ریگی، رئیس کمیته امداد اداره ی شهر نوک آباد خاش گفت: روستای اسلام آباد از توابع دهستان گوهر کوه با آمار جمعیتی 10 خانوار و بافت مسکونی خشتی و گلی بدون امکانات رفاهی و زندگی با جاده خاکی در جنوب شهر نوک آباد واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه شغل اصلی مردم این منطقه دامداری بوده که متاسفانه در اثر خشکسالی های پی در پی اکثر دام ها تلف شده اند، افزود: دیگر مناطق پایلوت محرومیت زدایی شامل روستای کلک شبان با آمار جمعیتی 7 خانوار و بافت مسکونی سنگی و چادر سیاه در حاشیه کوه تفتان و روستای تختتون با 10 خانوار جمعیت و بافت مسکونی سنگی و چادر سیاه در حاشیه کوه تفتان است.

رئیس کمیته امداد اداره ی شهر نوک آباد خاش ادامه داد: همچنین مطالعات و شناسایی ظرفیت و مشکلات روستاهای محله چراغ با چهارخانوار و دره مزار با آمار جمعیتی 3 خانوار با بافت مسکونی سنگی و سیاه چادر صورت گرفته است.

ریگی اعلام کرد:  این روستاها به دلیل فاصله از مرکز دهستان ، دانش آموزان این روستاها در شهرها  به سختی تردد و دختران در دوران راهنمایی با وجود  نبود مدرسه و فاصله زیاد از تحصیل بازمانده اند.

وی یادآور شد: علاوه بر این  این روستاها فاقد سرویس‌های بهداشتی مناسب بوده و عمده مشکلات روستاها برق ، مدرسه و خانه بهداشت است که در این زمینه قبل از اجرای محرومیت زدایی غدیر، با تلاش های مسئولان کمیته امداد امام ( ره ) شهر نوک آباد زیر ساخت جاده جهت رفت و آمد انجام و برق روستاها نیز ظرف مدت یکماه مصوب شده است.

رئیس کمیته امداد اداره ی شهر نوک آباد خاش گفت: ساخت سرویس بهداشتی و حمام ، توزیع سبد غذایی و بهداشتی ، لوازم ضروری منزل و تانکر آب همزمان با افتتاح طرح محرومیت زدایی این نهاد با حضور امدادگران این نهاد،روحانیون، بخشدار و مسئولان محلی نوک آباد به خانواده های ساکن در این روستاها اهداء شده است .


انتهای پیام


۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۱۴
تعداد بازدید : ۶۰۵
کد خبر : ۶۴۸

نظرات بینندگان

ناشناس
۱۴۰۰/۰۷/۱۱
0
0
0

علی رضا ریگی مرد خیلی بیشرفی است دزد است


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید