دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار اعلام کرد

ساخت و تعمیر 44 واحد مسکونی مددجویان چابهار

ساخت و تعمیر 44 واحد مسکونی مددجویان چابهار
عملیات اجرایی ساخت شش واحد مسکونی و ۳۸ مورد تعمیرات مسکن برای مددجویان کمیته امداد شهرستان چابهار آغاز شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار در بازدید از مراحل ساخت پروژه مسکن مددجویان این شهرستان گزارشی از خدمات عمرانی این نهاد به خانوارهای تحت حمایت در سال‌جاری ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا گلزاری‌مقدم، رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار در این بازدید با اشاره به اهمیت ویژه این نهاد به اسکان مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار و دارای عائله بالا، گفت: ارائه خدمات ساخت، تعمیر، بازسازی و تکمیل مسکن برای دهک های پایین درآمدی با همکاری بنیاد مسکن، اداره راه و شهرسازی و سپاه پاسداران از  رویکرد های مهم این نهاد به ویژه در چند سال اخیر است.

وی افزود: امسال 11 مورد از تعمیرات مسکن در مناطق محروم و روستاهای شهرستان چابهار ، ۲۷ مورد از تعمیرات و بازسازی مسکن ویژه مددجویان ساکن شهر و حومه آن و ۶ مورد از ساخت مسکن برای مددجویان ساکن شهر چابهار تخصیص یافته است.

گلزاری‌مقدم در زمینه منابع مالی این پروژه‌ها، یادآورشد: منابع مالی مربوط به تعمیرات از کمک‌های بلاعوض کمیته‌امداد و ساخت مسکن از طریق مشارکت خود مددجویان تامین و پرداخت شده است .

رئیس کمیته امداد شهرستان چابهار با بیان اینکه ارزش ریالی خدمات ارائه شده 180 میلیون تومان در زمینه ساخت و 111 میلیون و 400 هزار تومان برای تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان است، ادامه داد: کمیته‌امداد این شهرستان با بیش از دوهزار خانوار تحت‌حمایت خدماتی مانند فرهنگی،کمک‌های نقدی و غیر نقدی، آموزش و مشاوره، اعطاء وام کارگشایی و اشتغال،درمان،اکرام ایتام،تعمیر و ساخت مسکن،خدمات مددکاری و مستمری ماهانه را به جامعه هدف خود ارائه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سقف کمک ساخت مسکن این نهاد برای مددجویان 25 میلیون تومان بوده و مابقی توسط خیران پرداخت می شود، یادآورشد: خدمات مرتبط با مسکن نیازمندان تحت حمایت شامل ساخت مسکن مددجویان روستایی در قالب طرح بهسازی و مقاوم سازی، مشارکت خیران مسکن‌ساز و مشارکت سایر دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌ها، خرید مسکن، نوسازی مسکن فرسوده‌ی خانوارهای تحت حمایت شهری و کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام است.

گلزاری مقدم گفت: بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی خانوار‌های تحت حمایت با استفاده از تسهیلات بانکی اجراء می شود اما اولویت نخست کمیته امداد تامین زمین برای رفع مسکل مسکن مددجویان است.

انتهای پیام

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴
تعداد بازدید : ۴,۵۵۱
کد خبر : ۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید