دکمه موبایل منو

اخبار

توسط کمیته امداد شهرستان زاهدان

طرح ساماندهی حاشیه شهر زاهدان تدوین شد

طرح ساماندهی حاشیه شهر زاهدان تدوین شد
سال‌‌جاری با هدف توانمندسازی ساکنان مناطق حاشیه شهر زاهدان و رفع مشکلات آنها طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین این شهرستان به عنوان طرح جامع مدیریت خدمات اداری توسط کمیته امداد تدوین شده است.

رئیس کمیته امداد اداره‌ی منطقه سه شهرستان زاهدان گزارشی از جزئیات اجرای طرح ساماندهی حاشیه شهر زاهدان در سال‌جاری ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامد درویش پور، رئیس کمیته امداد اداره ی منطقه سه شهرستان زاهدان گفت: به منظور ساماندهی مناطق حاشیه نشین طرح ساماندهی ابن مناطق با عنوان بررسی مشکلات و معضلات حاشیه شهر زاهدان پیشنهاد شده که در این طرح در دو مرحله راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت برای تبدیل حاشیه به متن و رفع معضلات ساکنان این مناطق ارایه می شود.

وی افزود: با توجه به فقر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حاشیه شهر و مهاجر پذیری این مناطق برای ارایه خدمات موثر و مفید راهکارهایی در حوزه ادارات خدماتی مانند شهرداری‌ها، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، مراکز و شبکه‌های بهداشتی درمانی، اداره آب و فاضلاب و سایر ادارات مرتبط پیشنهاد شده است.

رئیس کمیته امداد اداره‌ی منطقه سه شهرستان زاهدان با اشاره به اینکه مرحله اول این طرح به عنوان راهکار کوتاه مدت انجام شده است، ادامه داد: تمام ادارات مطابق با سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها  در مرحله میان مدت طرح مدیریت جامع خدمات اداری شهرستان زاهدان مطرح شده‌اند که مقرر شد به صورت حوزه‌بندی در مناطق مختلف براساس نیازها و استعدادهای محلی بررسی و مبلغ هزینه رفع نیازها برآورد شود.

درویش پور یادآور شد: در این طرح به عنوان مثال برای رسیدن به نرم تعداد دانش آموز در هر شیفت مدرسه و تعداد مدارس مورد نیاز در هر حوزه مشخص و به اداره آموزش پرورش این شهرستان ارسال می شود به همین ترتیب سرفصل‌های مختلف خدمات رسانی به گروه‌های هدف به ادارات مرتبط براساس نیازها و رقم بودجه  ارسال و در نتیجه در قالب نقشه راه مدیران فعلی و آینده در شهرستان زاهدان خواهد بود.

وی اعلام کرد: هم اکنون 13 هزار و 500  با جمعیت 38 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان زاهدان بوده که از این تعداد چهار هزار و 200 خانوار در قالب 15 هزار و 200 نفر در حاشیه شهر زندگی می کنند .

رئیس کمیته امداد اداره‌ی منطقه سه شهرستان زاهدان گفت: سال گذشته ساخت 21 هزار مسکن با اعتبار 630 میلیون تومان، اجرای 120 طرح اشتغال با هزینه کرد دو میلیاردو400 میلیون تومان،  65 سری جهیزیه به ارزش 195 میلیون تومان، اعطای کمک هزینه تحصیلی به سه هزار و 800 دانش آموز و 65 دانشجو تحت حمایت ساکن در مناطق حاشیه شهر زاهدان صورت گرفته است.
انتهای پیام


۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۵۴۰
کد خبر : ۵۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید