دکمه موبایل منو

اخبار

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد

ثبت اطلاعات 83 درصد مددجویان در سامانه الکترونیکی کمیته امداد سیستان و بلوچستان

ثبت اطلاعات 83 درصد مددجویان در سامانه الکترونیکی کمیته امداد سیستان و بلوچستان
پرونده 85 هزار خانوار تحت حمایت بااجرای طرح پالایش مددجویی در سیستم نظام جامع حمایتی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ثبت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در سفر به بخش کورین شهرستان زاهدان و حضور در جلسه شورای اداری این شهرستان گزارشی از برنامه های این نهاد در سال‌جاری ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید مهدی عبادی مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در بازدید از منازل مددجویان بخش کورین شهرستان زاهدان توافق شد برای چهار خانوار توسط کمیته امداد یخچال و فرش و توسط بخشداری اجاق گاز، توسط یک خیر تلویزیون تهیه و تحویل شود.

وی افزود: فضایی برای کارگاه آموزش بانوان در روستای روشن آباد از توابع بخش کورین وجود دارد که مقرر شده بخشداری کورین و خیرنیکوکار سرمایه مورد نیاز را تامین کنند و این نهاد نسبت به تجهیز کارگاه اقدام کند تا زنان سرپرست خانوار منطقه به صورت رایگان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه افراد شرکت کننده در دوره‌های آموزشی بعد از گذراندن دوره و دریافت گواهی‌نامه از تسهیلات اشتغال این نهاد برخوردار خواهند شد، گفت: همچنین 30 خانوار که مشکل طلاق نامه و تایید دادگاه داشته کمک خواهند شد.

عبادی اعلام کرد: 180 خانوار کمیته امداد منطقه چهار شهرستان زاهدان و بخش کورین که در نوبت حمایت بودند وارد چرخه حمایتی ابن نهاد می شوند.

وی یادآور شد: جامعه مددجویی دائما در حال پالایش بوده و اخیرا برنامه ریزی شده تمام خانوارهای تحت حمایت یک دوره پالایش شده و حذف و اضافه‌ها انجام شود که در این زمینه تاکنون 83 درصد فرآیند پالایش انجام و نسبت به ثبت پرونده ها در سیستم نظام جامع حمایتی این نهاد اقدام شده است.

در ادامه این جلسه بخشدار کورین گفت: امدادگران کمیته امداد با حضور در مناطق روستای و بخش های دورافتاده این استان باعث دلگرمی مددجویان می شوند.

محسن شه‌بخش افزود: کورین یکی از بخش های شهرستان زاهدان واقع شده اما به دلیل خشکسالی های چند ساله خط فقر بسیار پایین در سطح منطقه شده است.

بخشدار کورین ادامه داد: بخش کورین یکی از مناطق محروم این استان و حتی کشور است به طوری که 70 درصد سرپرستان خانوار این منطقه از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند.

شه‌بخش با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مددجویان این نهاد از سوی خیران و دستگاه های حاکمیتی یادآور شد: هم اکنون از مجموع هفت هزار خانوار بخش کورین هزار و 500 خانوار تحت حمایت کمیته امداد منطقه چهار شهرستان زاهدان قرار دارند و از خدمات مختلفی مانند مستمری ماهانه، کمک معیشت و کمک های موردی این نهاد بهره مند هستند.

انتهای پیام 

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۱,۱۶۲
کد خبر : ۵۱۷

نظرات بینندگان

صدیق دهانی
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ Iran
0
0
0

سلام بنده خانوار چهار نفره هستم مستمری اردبهشت ماه دریافت نکردم لطفا بررسی کنید

سلام بلیده یی هستم خانوار ۵نفره مستمری پرداختی ۲۰۸۰۰۰هزار تومانی مال ۵ نفره ها از۴۰۰۰۰۰ هزار به بالاست چرا مال ما ۲۰۸۰۰۰ هزاره
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ Iran
0
0
0

سلام بلیده یی هستم خانوار ۵نفره مستمری پرداختی۲۰۸۰۰۰هزاره مال ۵ نفره هااز۴۰۰۰۰۰هزار به بالاست چرا مال ما۲۰۸۰۰۰هزاره

شهنوازی
۱۴۰۰/۰۵/۲۶
0
0
0

سلام وخسته نباشید،شهنوازی هستم خانواده چهار نفره هستیم الان یک سال هست که مازیز پوشش کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان هستیم تا الان هزارتومان به کارت ما وارد نشده

موسی بادپا
۱۴۰۰/۱۰/۰۲ Iran
0
0
0

بنده ۲۹سال است درایرانشهر مستجرم وهیجگونه منبع درامدی بجز ۲تایارانه نداریم حتی بیمه نیستیم ومدت ۳سال است بخاطردیسک کمرشدیدقادربه انجام هیچکاری نیستم و۱ماه است درسامانه کمیته امدادثبت نام کردم لطفاپیگیری فرمایید/اجرکم عندالله

جاسم بازیار
۱۴۰۰/۱۰/۰۲ Iran
0
0
0

سلام وخسته نباشید من دارای سه فرزند هستم یک سال شش ماهه تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ولایت ایرانشهر هستم مشکل کمردارم دومهره کمرم زربه دیده تصادف کردم تویک اتاق اجاره ای نشستم فقط یارانه میگیرم وام یک ملیونی گرفتم الان یارانه ومعشیتی مکم میشه به زور خرج خونه رو میدم


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید