دکمه موبایل منو

اخبار

پرداخت یک میلیارد تومان کمک معیشت به ازکارافتادگان مددجو نیمروز

پرداخت یک میلیارد تومان کمک معیشت به ازکارافتادگان مددجو نیمروز
در 9 ماهه نخست سال‌جاری یک میلیارد و 755 میلیون تومان کمک هزینه معیشت خانوارهای دارای سرپرست ازکارافتاده، فوت سرپرست، زنان مطلقه، خانوارهای زندانیان پرداخت شد.
رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز به تشریح جزئیات فرآیند پرداخت کمک معیشت مددجویان از طریق صندوق قرض الحسنه امداد "ولایت" در 9 ماهه نخست سال جاری پرداخت. 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا شهرکی، رئیس کمیته امدادشهرستان نیمروز، گفت: کمیته امداد از بدو تاسیس نسبت به ترویج سنت حسنه قرض الحسنه، توانمندسازی خانوارها، پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها در بین آنها و شکوفایی استعدادهای مددجویان به عنوان یکی از راهکارهای اساسی خروج از چرخه فقر و ارتقاء عزت و کرامت جامعه هدفاه اهتمام داشته و خدمات شایسته ای ارائه کرده است.

وی افزود: در همین زمینه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مطابق ضوابط اعلامی از سوی بانک مرکزی سال 95 فعالیت خود را در سطح استان سیستان و بلوچستان آغاز کرد و با ارائه تسهیلات قرض الحسنه به خانوارها برای رفع نیازهای ضروری و اساسی در زمینه  مسکن، معیشت، فرهنگی، درمانی، بهداشتی و در نهایت خوداتکایی و توانمندی خانوارها اقدام کرده تا روند زندگی آنها رو به بهبودی و یا از مشکلات ایجاد شده کاسته شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز با اشاره به نحوه پرداخت افزایش کمک معیشت و یارانه عمومی به حساب مستمری خانوارهای تحت حمایت، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده پرداخت کمک معیشت و یارانه عمومی مددجویان تحت حمایت از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت توسط مددکاران خانواده این نهاد در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شده است.

شهرکی با اشاره به اینکه هدایت دقیق و درست واریز مستمری و کمک معیشت توسط این صندوق از سهولت و ضریب اطمینان بالایی برخوردار است، گفت: در 9 ماهه نخست سال‌جاری یک میلیارد و 755 میلیون تومان به حساب مستمری خانوارهای تحت حمایت واریز شده است

وی افزود: امسال براساس برنامه ششم کمیته امدادحداقل20 درصد خدمات حمایتی از جمله  مسکن، درمان، هزینه‎های معاضدت حقوقی،کمک به امر ازدواج،کمک‎های موردی و جبران اقساط معوق مددجویان از طریق قرض‏الحسنه ارایه می شود.

انتهای پیام
۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۴,۵۴۱
کد خبر : ۳۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید