دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اداره‌ی یک شهرستان زاهدان اعلام کرد

جذب حامی برای هزار کودک نیازمند زاهدانی

جذب حامی برای هزار کودک نیازمند زاهدانی
کمیته امداد برای هزار و 700 کودک نیازمند با سرپرست بیمار، از کار افتاده و ناتوان در شهرستان زاهدان حامی جذب می کند.

رئیس کمیته امداد اداره‌ی یک شهرستان زاهدان گزارشی از اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین در این شهرستان ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، حسین مصلح، رئیس کمیته امداد اداره‌ی یک شهرستان زاهدان گفت: سال جاری به مناسب ماه مبارک رمضان پایگاه حامی یابی در شب‌های قدر در سطح این شهرستان  با هدف حمایت مادی و معنوی خیران از ایتام تحت حمایت و خانوارهای مشمول طرح " اکرام و ایتام و محسنین" برپا شد.

وی افزود: در این زمینه پایگاه‌های حامی‌یابی در تکایا، حسینیه‌ها و  بیش از سه  پایگاه در سطح این شهرستان به منظور ثبت نام از نیکوکاران در طرح‌های "اکرام ایتام و محسنین" راه اندازی شده است.

رئیس کمیته امداد اداره‌ی یک شهرستان زاهدان با اشاره به اینکه هزار و 700 فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد نیازمند حمایت حامیان بومی و غیربومی این شهرستان هستند، ادامه داد: کمیته امداد در قالب طرح "اکرام ایتام و محسنین" با هدف حمایت از این کودکان درصدد است از مردم خیّر که علاقه‌مند به مشارکت در طرح مذکور هستند، ثبت نام کرده و مقدمات حمایت از این کودکان را فراهم آورد.

مصلح با بیان اینکه با اجرای این طرح عدالت اجتماعی توسعه و مسیر فقرزدایی هموارتر می‌شود، یادآور شد: همچنین این طرح باعث کاهش تبعات فردی، اجتماعی و اقتصادی فقدان پدر یا مادر در تربیت فرزندان و تعالی خانواده در جامعه می‌شود.

وی اعلام کرد: هرساله طرح اکرام ایتام و محسنین از سوی کمیته امداد با هدف حمایت مادی و معنوی خیران از فرزندان و خانواده‌هایی که از نعمت پدر محروم هستند یا به دلیل بیماری، کهولت، از کار افتادگی پدر توان اداره زندگی خود را ندارند اجرا می‌شود.

رئیس کمیته امداد اداره‌ی یک شهرستان زاهدان  با اشاره به انجام ثبت نام حامیان در این ماه پر خیر و برکت،  گفت: هم اکنون بیش از دو هزار حامی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین برای حمایت از بیش از 850یتیم و فرزند خانواده نیازمند مشمول طرح محسنین ثبت نام کرده‌اند.

مصلح با بیان اهداف اجرای طرح اکرام ایتام در این شهرستان، افزود: تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار و رعایت عزت نفس و حفظ کرامت انسانی ایتام و خانواده‌های آنان از جمله اهداف اجرای این طرح است.

شایسته ذکر است؛ نیکوکاران می‌توانند برای حمایت از یک یا چند فرزند معنوی و برآورده کردن آرزوهای کودکان تحت حمایت با مراجعه به کمیته امداد، واحد اکرام و ایتام ویا تماس با شماره تلفن  33263903 در طرح اکرام ایتام این نهاد شرکت کنند.


۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹
تعداد بازدید : ۸,۷۱۸
کد خبر : ۳۲۲

نظرات بینندگان

مهدیس سیفی
۱۳۹۸/۰۱/۲۶ Iran
0
0
0

سلام می خواهم حامی یکی از فرزندان نیازمند استان سیستان و بلوچستان باشم. پیش تر حامی فرزندی در استان تهران بودم که مایلم این حمایت را به جای تهران به سیستان و بلوچستان انجام دهم.


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید