دکمه موبایل منو

اخبار

برای نخستین‌بار انجام شد

اجرای طرح جامع محرومیت‌زدایی به صورت پایلوت در دهستان سفیدابه نیمروز

اجرای طرح جامع محرومیت‌زدایی به صورت پایلوت در دهستان سفیدابه نیمروز
دهستان سفیدابه شهرستان نیمروز نخستین منطقه پایلوت شش منطقه‌ی منتخب از میان 35 منطقه محروم سطح کشور برای محرومیت زدایی و رسیدگی ویژه به مشکلات مددجویان است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در بازدید ازدهستان سفید آبه از توابع شهرستان نیمروز به تشریج اجرای طرح محرومیت‌زدایی در مناطق روستایی این استان در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در این بازدید گفت: باتوجه به مسافت دهستان سفیدابه ازمرکز شهرستان نیمروز و نبود دسترسی مردم این منطقه به خدمات اجتماعی، برنامه‌ریزی های لازم به منظور ایجاد اداره در دهستان سفیدابه برای رفاه عمومی ساکنان این منطقه در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات مسکن، ایجاد کارگاه‌های کوچک‌خانگی در زمینه قالیبافی و سوزن دوزی و همچنین تسهیل درخواست تضامن برای دریافت تسهیلات اولویت این نهاد است، افزود: برطرف کردن مشکلات مردم نیازمند همدلی و همکاری مسئولان بوده بنابراین باید با همراهی همه جانبه همه مسئولان سرعت بیشتری به کاهش فقر و محرومیت در جامعه ببخشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به حضور یک روز مددکارخانواده این نهاد در دهستان سفیدابه و رسیدگی فوری به مشکلات خانوارهای نیازمند این منطقه، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی، ادارات، ارگان‌‎ها و نهادها مرتبط با برنامه‌های آنها نسبت به محرومیت زدایی این دهستان که به عنوان یکی از شش منطقه‌ی منتخب از میان 35 منطقه محروم سطح کشور شناسایی شده در کمترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

عبادی اعلام کرد: پنج هزار نفر در این دهستان زندگی می کنند که از این تعداد 252 خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند حال اینکه امیدواریم در قالب اجرای این طرح به همه خانوارها ارایه خدمات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بیشترین ضریب محرومیت هشت را این دهستان به خود اختصاص داده است، افزود:  طبق نیازسنجی انجام شده تانکرآب شرب، ساخت مسکن، سرویس بهداشت و تهیه جهیزیه نیاز اصلی خانوارهای تحت حمایت این منطقه است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 64 درصد مددجویان در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان با ضرایب هفت، هشت و 9 ساکن هستند، گفت: سال گذشته ساخت 20 چشمه سرویس بهداشتی و تسهیلات مسکن در اختیار مددجویان دهستان سفیدآبه قرارگرفت.

انتهاب پبام

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۴,۵۴۸
کد خبر : ۲۷۲

نظرات بینندگان

براهویی
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ Iran
0
0
0

سلام خوبید این طرح خوبیه مهم اینه که واسه منطقه آب بیارن و کوتاهی این هست که همه مردم نو عروس ها خونه ندارن واسه زمین هم گفتن ولی هیچکس جوابی نمیده‌ که زمین بدن فقط گفتن هر سری ب 50نفرزمین میدیم‌ که هنوز ب اولیا تازه دادن خدا می‌دونه بعد چند سال ب بقیه بدن


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید