دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد نوک‌آباد شهرستان خاش اعلام کرد

اعطای 142 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان نوک‌آباد

اعطای 142 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان نوک‌آباد
سال گذشته 112 طرح اشتغال با اعتبار 142 میلیون تومان برای مددجویان نوک آباد اجرا شده است.

رئیس کمیته امداد نوک‌آباد شهرستان خاش گزارشی از اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی در سال گذشته ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا ریگی رئیس کمیته امداد نوک‌آباد شهرستان خاش، گفت: حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد در زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و وظایف تعیین شده در سیاست‌های اجرایی این نهاد، با آگاهی از اهمیت ترویج اشتغال در جامعه مددجویی همواره تلاش کرده ظرفیت‌های ممکن در این بخش را به شکل مطلوب بکارگیرد.

وی افزود: در این زمینه سال گذشته با 10 درصد رشد از حیث تعداد نسبت به سال 95، 112 طرح اشتغال با اعتبار 142 میلیون تومان در قالب طرح‌های کارانگیزی، مشاغل خانگی و خوداشتغالی ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد نوک‌آباد شهرستان خاش با اشاره به اینکه از این تعداد فرصت شغلی 70 طرح مشاغل خانگی و 42 طرح خوداتشتغالی  است، ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف شغلی از جمله کشاورزی، دام‌داری، خدمات و حمل و نقل اجرا شده است.

ریگی اعلام کرد: از کل طرح‌های اجرا شده برحسب محل سکونت 17 طرح با اعتبار 188 میلیون تومان در مناطق شهری و 95 طرح به ارزش 854 میلیون تومان در مناطق روستایی این استان با رشد 14 درصدی نسبت به سال 95 عملیاتی شده اند.

وی یادآور شد: براساس انعقاد تفاهم نامه بین کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه ای این شهر به منظور ارتقاء سطح مهارت مددجویان مستعد اشتغال مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان آموزش داده می شود.

رئیس کمیته امداد نوک‌آباد شهرستان خاش گفت: از مجموع دوره‌های آموزشی برگزار شده بیشترین دوره مربوط به بخش خیاطی با شرکت 54 نفر از زنان سرپرست خانوار و دختران بازمانده از تحصیل و فارغ التحصیلان بیکار و 19 نفر از دانش آموزان تحت حمایت ساکن روستاهای بخش نوک آباد است.

ریگی افزود: همچنین برای پایدارسازی طرح‌های اشتغال اجرا شده و افزایش سطح دانش فنی و بهره وری فعالیت مجریان این طرح‌ها 90 نفر از مددجویان از طریق آموزش‌های کوتاه مدت ترویجی با همکاری سازمان جهادکشاورزی با دستاوردهای جدید علمی و تجربی در زمینه رشته شغلی خود آشنا شدند.

انتهای پیام


۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۴,۲۳۴
کد خبر : ۲۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید