دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز اعلام کرد

خروج 239 خانوار مددجوی نیمروز از چرخه حمایتی

خروج 239 خانوار مددجوی نیمروز از چرخه حمایتی
سال گذشته 239 خانوار تحت حمایت با بهره‌مندی از خدمات این نهاد و اجرای طرح‌های اشتغال به خودکفایی رسیدند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز گزارشی از آخرین وضعیت مددجویان تحت حمایت این شهرستان ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا شهرکی، رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز گفت: کمیته امداد با رویکرد توانمندسازی و خودکفا شدن خانوارهای تحت حمایت در سرفصل های مختلف حمایتی، خدمات ارایه می‌کند.

 وی افزود: ارایه کمک معیشت، پرداخت وام‌های اشتغال و خودکفایی، کمک هزینه‌های درمانی و خدمات عمرانی، ساخت و تعمیرات مسکن مددجویان، تامین جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج برای پسران و خدمات فرهنگی با اهداف جلوگیری از فقر فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تنها بخشی از فعالیت‌های این نهاد در سال گذشته است.

رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز با اشاره به  ارایه خدمات با استفاده از ظرفیت خیران، نیکوکاران و حامیان به خانوارهای دارای ایتام ادامه داد: در طول سال سه هزار و 315 خانوار تحت حمایت علاوه بر دریافت مستمری ماهیانه از خدمات مختلفی بنا بر نیاز در سرفصل‌های جهیزیه، امور تحصیلی، درمان، مسکن، اردوهای تحصیلی، سوء تغذیه و کمک معیشت بهره مند هستند.

شهرکی یادآور شد: در این مدت بیش از 239 مستمری بگیر کمیته امداد شهرستان نیمروز بنا به دلایل مختلفی از جمله توانمندی خانوار با اجرای طرح خودکفایی، ازدواج فرزندان یا سرپرست‌دارشدن برخی زنان بی‌سرپرست از چرخه حمایت این نهاد خارج شده اند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز اعلام کرد: پس از اجرای طرح پالایش 182 خانوار نیازمند که در نوبت ورود بوده تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.

وی افزود افزود: تلاش شده حداقل امکانات ضروری زندگی خانوارهای تحت حمایت تامین شود و در این زمینه 45 مورد بخاری به ارزش هفت میلیون و 150 هزار تومان، 24 مورد کولر آبی با هزینه کرد 11 میلیون تومان و 18 دستگاه یخچال با اعتبار 13 میلیون و 800 هزار تومان در اختیار آنها قرار گرفته است.

شهرکی گفت: همچنین 21 پنکه زمینی به ارزش چهار میلیون و 650 هزار تومان و 80 آبگرمکن به مبلغ 93 میلیون تومان و 206 تانکر با اعتبار 23 میلیون و 500 هزار تومان در بلین مددجویان مناطق محروم و روستایی این شهرتسان توزیع شد.

انتهای پیام

۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۴,۴۰۳
کد خبر : ۱۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید