دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان زابل اعلام کرد

اختصاص دو میلیارد تومان برای مستمری مددجویان سیستانی

اختصاص دو میلیارد تومان برای مستمری مددجویان سیستانی
سال گذشته دو میلیارد و 848 میلیون تومان در قالب کمک مستمری به خانوارهای تحت حمایت پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان زابل گزارشی از نحوه بهره‌مندی خانوارهای تحت حمایت از مزایای مستمری این نهاد ارایه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدمهدی میرلشکری، رئیس کمیته امداد شهرستان زابل گفت: کمیته امداد به عنوان نهادی جوشیده از بطن انقلاب شکوهمند اسلامی و با الهام از تعالیم تعالی بخش شرع مقدس، تولید و رسیدگی به مسایل و مشکلات مددجویان و محرومان در تمامی زمینه‌های ممکن را در راس برنامه‌ها و اقدامات قرار داده است.

وی افزود: افراد نیازمند بنا به دلایل مختلف از قبیل سالمندی، فقدان سرپرست، ازکارافتادگی سرپرست، بیماری سرپرست یا استیصال و درماندگی تحت حمایت این نهاد قرار می گیرند.

رئیس کمیته امداد شهرستان زابل با اشاره به اینکه هم‌اکنون پنج هزار و 506 خانوار با جمعیت 11 هزار و 848 نفر از خدمات این نهاد بهره مندند، ادامه داد: از این تعداد دو هزار و 572 خانوار با سرپرست مرد و دو هزار و 934 خانوار با سرپرست زن بوده که بیشترین علت حمایت در بین سرپرستان مرد مربوط به ازکارافتادگی سرپرست و در بین زنان به علت فوت سرپرست است.

میرلشکری با بیان اینکه سال گذشته دو میلیارد و 848 میلیون تومان در قالب کمک مستمری به خانوارهای تحت حمایت پرداخت شد، گفت: همچنین کمک های مالی موردی به منظور رفع نیازهای ضروری و تحقق برنامه های بازتوانی افراد و خانوارهای تحت حمالیت ارایه می شود.

وی یادآور شد: در کنار حفظ عزت و کرامت خانوارها می کوشیم به منظور جلوگیری از وابستگی دائمی مددجویان به برنامه های حمایتی این نهاد، خدمات مطلوبی در بازه زمانی مشخص ارایه کرده و گره‌گشای بخشی از مشکلات آنها باشیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان زابل افزود: همچنین این نهاد در نظر دارد در قالب برنامه‌ای مدون و کارشناسی شده ضمن بازبینی پرونده‌های مددجویی سمت و سوی فعالیت خود را از ارائه خدمات مستمر و دائم به خدمات موردی و مقطعی متناسب با نوع و مدت زمان نیاز به منظور توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت تغییر دهد که این اقدام باعث افزایش سطح مشارکت مددجو در تعیین سرنوشت خویش، افزایش تحرک و فعالیت‌های خانوارها برای کسب خودکفایی اقتصادی و کاهش سطح وابستگی آنها به این نهاد و امکان ارایه خدمت به طیف گسترده‌تری از محرومان و نیازمندان جامعه خواهد شد.

انتهای پیام

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۴,۳۸۳
کد خبر : ۱۷۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید