دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۵۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۳۲۸
گزارشگر : ۶۷

استقرار 214 پایگاه جشن عاطفه‌ها در سراسر سیستان و بلوچستان

(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۵۲

امسال 214 پایگاه ثابت و سیار جشن عاطفه‌ها برای تأمین نیازهای تحصیلی فرزندان خانواده‌های نیازمند در سراسر استان سیستان و بلوچستان مستقر می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به ارائه گزارشی از برنامه‌های اجرایی جشن عاطفه‌ها در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمود میرامامی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته مداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال جشن ملی عاطفه‌ها با رویکرد بهره‌گیری از ظرفیت موجود اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بالقوه سطح جامعه، اشاعه فرهنگ نوع‌دوستی، ترویج سنت حسنه انفاق، رفع نیاز دانش آموزان بی‌بضاعت و ایجاد فضای پرنشاط و مطلوب برای تأمین نیازهای تحصیلی فرزندان خانواده‌های نیازمند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های اجرایی این جشن به همت امدادگران کمیته امداد و همکاری صداوسیما، سازمان آموزش‌وپرورش و بسیج سازندگی انجام می شود، افزود: مرحله نخست 23 و 24 شهریور امسال در پایگاه‌های اصلی و میعادگاه‌های نماز جمعه سیستان و بلوچستان و مرحله دوم 19مهرماه در سطح مدارس استان برگزار می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تعامل و همکاری‌های لازم با مؤسسات، خیران، ارگان‌ها، نهادها و اصناف، اتحادیه پوشاک کیف ، کفش و لوازم‌التحریر برای دریافت کمک‌های مردمی داخل و خارج استان انجام‌شده است. همچنین دفاتر کمیته امداد در 18 شهرستان این استان آمادگی لازم به‌منظور دریافت کمک‌های مردم نیکوکار برای توزیع در بین دانش آموزان و دانشجویان نیازمند رادارند.

میر امامی با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم با تمام مؤسسات خیریه و خیران داخل و خارج استان برای تهیه بسته‌های فرهنگی و پوشاک مددجویان، یادآور شد: تاکنون 15 هزار بسته فرهنگی به ارزش کلی یک‌میلیون و 260هزار تومان با تعامل و مشارکت 50 درصدی کمیته امداد و 50 درصد موسسه خیریه حضرت رقیه (س) استان تهران تهیه‌شده است.

وی بابیان اینکه سال گذشته بیش از دو میلیارد تومان کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها بین دانش آموزان نیازمند توزیع‌شده است: مطرح کرد: امسال علاوه بر استقرار 214پایگاه شامل 54 پایگاه ثابت و 160 پایگاه سیار، این امکان به وجود آمده تا مردم نیک‌اندیش استان با شماره‌گیری #054*8877* نیز به نیازمندان در جشن عاطفه‌ها کمک کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در جشن عاطفه‌ها به‌موقع در اختیار دانش‌آموزان تحت حمایت قبل از بازگشایی مدارس با محوریت حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان انجام می‌پذیرد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱۷۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید