دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۳:۱۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۵۷۱۹۸
گزارشگر : ۶۷
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

کمک 3 میلیارد و 600 میلیون تومانی به ایتام و فرزندان محسنین

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۱۳:۱۰

در پنج‌ماهه نخست سال جاری حامیان سه میلیارد و 600 میلیون تومان به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان کمک کرده‌اند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت حامیان ثبت نامه شده در سیستم اکرام و اعلام افزایش کمک‌های مردمی در سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمود میر امامی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه رسیدگی به مشکلات خانواده‌های ایتام و نیازمند یکی از مهم‌ترین رسالت‌های این نهاد است، گفت: در طرح‌های مختلف کمیته امداد به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برنامه اکرام ایتام به‌عنوان یک برنامه و هدف متعالی تأکید و توجه شده است.

وی افزود: امسال علاوه بر ایجاد کارگروه‌های شهرستانی و استانی با برقراری تماس تلفنی و بالا بردن تعاملات میان حامیان و کمیته امداد، این عزیزان را ترغیب و تشویق به ادامه همکاری کرده و درنتیجه پس از برقراری تمامی راه‌های ارتباطی نسبت به تعیین وضعیت آن‌ها در سیستم اکرام اقدام شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به انجام پالایش و گردش وضعیتی مددجویان با توجه به قسمت مسدودی که شامل ازدواج ، ازدواج مادر ، انتقال به شهرستان  انتقال به منطقه دیگر ، انصراف حامی ایتام بالای 18 سال  ، تغییر وضعیت حساب ، بهره‌مندی از سایر سازمان‌ها ، ثبت تکراری ، خودکفا شده ، دریافت مستمری و فوت بوده است، یادآور شد: فرآیند شناسایی خانواده‌های ایتام شامل جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات به‌منظور تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی افزایش سرانه مناطق محروم با ضریب بالای محرومیت است.

میر امامی بابیان اینکه 9 هزار و 570 فرزند محسنین و 23 هزار 774 کودک بی‌سرپرست در استان سیستان و بلوچستان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، ادامه داد: در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین 33 هزار و 344 حامی فعال از فرزندان یتیم تحت حمایت این نهاد حمایت می‌کنند.
 
وی مطرح کرد: در پنج‌ماهه نخست سال جاری از محل طرح اکرام ایتام سه میلیارد و 600 میلیون تومان جذب درآمد شده است که این رقم نسبت به بازه زمانی سال گذشته 39 درصد افزایش‌یافته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برنامه‌های جدید حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی شامل جذب کمک در قالب اعتبار وام قرض‌الحسنه، ایجاد ارتباط هدفمند و هماهنگ با مؤسسات عام‌المنفعه ، شبکه مردمی و خیران به‌منظور اجرای طرح‌های توسعه مشارکت‌های مردمی و تشکیل بانک اطلاعات خیران و مؤسسات عام‌المنفعه است، گفت: همچنین ارتباط با مراکز آموزش عالی  و ایجاد امداد محله در محیط‌های مورد هدف با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید، دانشجویان نخبه دانشگاهی، رابطان افتخاری، معتمدان، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران، ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن در دستور کار این نهاد است به طوریکه این مهم موجب اعتماد خیران، هم‌افزایی منابع  و عدالت در توزیع منابع خواهد شد.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۲۱۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید